MPC – Spotkanie przygotowawcze przed CWIX 2011

W Aktualności by KenBIT

Konferencja MPC była konferencją roboczą zorganizowaną w Slagelse, w Danii; w jej trakcie zapadły pierwsze ustalenia dotyczące udziału państw i organizacji zaproszonych do uczestnictwa w ćwiczeniach CWIX 2011.

W trakcie konferencji ustalono przebieg ćwiczeń, organizację ćwiczebnych struktur bojowych oraz ogólny przebieg scenariusza, który będzie podstawą warsztatów. Następna – tym razem ostateczna – konferencja odbędzie się pod koniec marca 2011 w JFTC w Bydgoszczy.

Ćwiczenia CWIX 2011 (Combined Warrior Interoperational Exercise) będą przeprowadzone na terenie JFTC w Bydgoszczy w dniach 30.05 – 17.06.2011r.. W trakcie ćwiczeń testowana będzie szeroko rozumiana współpraca pomiędzy systemami informatycznymi państw biorących udział, głównie w zakresie wymiany dokumentów oraz danych operacyjnych.

Szczególny nacisk organizatorzy kładą na wymianę danych zgodnie ze standardem MIP w wersji bloku 2 oraz 3 oraz na rozwój systemów mogących prezentować połączoną informację z pola walki. Firma KenBIT weźmie po raz pierwszy w swojej historii udział w ćwiczeniach CWIX, chociaż pierwsze warsztaty interoperacyjności przeszła podczas testowania nowej wersji systemu BMS podczas ćwiczeń Combined Endavour 2010.