KenBIT na ćwiczeniach CWIX 2020

W Aktualności by KenBIT

W dniach od 8-26.06.2020 odbyło się ćwiczenie CWIX (Coalition Warrior Interoperability eXercise, eXamination, eXperimentation, eXploration). Organizatorem ćwiczeń CWIX 2020 było Sojusznicze Dowództwo ds. Transformacji (Allied Command Transformation, ACT). To największe i przede wszystkim najważniejsze warsztaty organizowane przez Sojusz Północnoatlantycki (NATO), podczas których są testowane, sprawdzane i oceniane systemy wsparcia dowodzenia i łączności mające kluczowe znaczenie dla efektywności funkcjonowania dowództw.

            Ze względu na globalną pandemię COVID-19, edycja 2020 ćwiczenia realizowana była w sposób w pełni rozproszony. Poszczególne zespoły łączyły się za pośrednictwem sieci VPN ze swoich siedzib.

            Pomimo nietypowej formy wydarzenia zespół inżynierów z naszej firmy kolejny raz uczestniczył zarówno w konferencjach przygotowawczych jak i w samych ćwiczeniach.

            W ćwiczeniu NATO CWIX 2020 system BMS Hektor, produkowany przez firmę KenBIT, poddany był formalnej weryfikacji  i walidacji AV&V (Assurance Verification & Validation) na zgodność z profilem FMN Spiral 3 w zakresie komponentu  Land C2 Information Exchange. Wszystkie testy zakończyły się pełnym sukcesem.