KenBIT Sp. z o.o na ćwiczeniach CWIX 2021

W Aktualności by KenBIT

W dniach od 7-25.06.2021 odbyło się ćwiczenie CWIX (Coalition Warrior Interoperability eXercise, eXamination, eXperimentation, eXploration). Organizatorem ćwiczeń CWIX 2021 było Sojusznicze Dowództwo ds. Transformacji (Allied Command Transformation, ACT). To największe i przede wszystkim najważniejsze warsztaty organizowane przez Sojusz Północnoatlantycki (NATO), podczas których są testowane, sprawdzane i oceniane systemy wsparcia dowodzenia i łączności mające kluczowe znaczenie dla efektywności funkcjonowania dowództw.

Ze względu na globalną pandemię COVID-19 i wynikające z niej ograniczenia, edycja 2021 ćwiczenia realizowana była w sposób hybrydowy – część rozwiązań znajdowała się w Bydgoszczy, a część łączyła się zdalnie z innych krajów.

Pomimo nowej formy wydarzenia zespół inżynierów z naszej firmy kolejny raz uczestniczył zarówno w konferencjach przygotowawczych jak i w samych ćwiczeniach.

W ćwiczeniu NATO CWIX 2021 system BMS Hektor, produkowany przez firmę KenBIT, uczestniczył w testach w ramach scenariusza operacyjnego w komponencie sił lądowych. Wszystkie testy zakończyły się pełnym sukcesem.