XXVII Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach

W Aktualności by KenBIT

Wśród delegacji z 49 krajów w XXVII Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego MSPO firma KenBIT przedstawiła własne innowacyjne rozwiązania technologiczne zaprojektowane w celu zwiększenia potencjału bojowego sił zbrojnych.

Na wystawie nasz zespół zaprezentował kilka produktów, które przyciągnęły uwagę zarówno polskich jak i zagranicznych odbiorców.

Dużym zainteresowaniem cieszył się system sygnalizacji opromieniowania laserowego SOL-2. Niezależnie od rodzaju zaangażowania w walkę asymetryczną czy konwencjonalną dzisiejsze pole walki stawia przed walczącymi stronami znaczące wyzwania. Szybko postępująca technologia i zwiększona śmiertelność systemów uzbrojenia wymusza stosowanie nowych technologii w celu ochrony załóg między innymi poprzez laserowe systemy detekcyjne. Taki system – SOL-2 – dostarcza nasza firma.

Nie mniejszym zainteresowaniem wśród naszych partnerów i klientów cieszył się system wsparcia dowodzenia pododdziałów Wojsk Lądowych – C2 HEKTOR, który jest w pełni interoperacyjny z systemami tej klasy państw NATO.